loader image

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

detail-blog
 • دسته‌بندی‌ها
 • زمان مورد نیاز برای مطالعه 7 دقیقه
15 آبان 1402

12 نکته مهم قبل از خرید اسپلیت دیواری

همان طور که می دانیم اسپلیت دیواری یا همان کولرگازی که به اشتباه به این اسم در کشور جا افتاده است, نوعی سیستم تهویه مطبوع است که بر پایه گاز مبرد فعالیت می کند. این سیستم در برخی از مدل ها هم قابلیت سرمایش دارد, هم قابلیت گرمایش دارد.

به هر حال برای خرید باید نکات مهم قبل از خرید اسپلیت دیواری را رعایت کنیم تا تجربه خرید لذت بخشی را داشته باشیم.

باید در نظر گرفت اگر ظرفیت مناسب متراژ مورد نظر را انتخاب نکنیم دستگاه راندمان خوبی نخواهد داشت و سرما و گرمای مورد نظر را به محیط انتقال نمی دهد و حتی می تواند باعث آسیب جدی به دستگاه و تحمیل هزینه های گزاف به مصرف کننده شود.

12 نکته مهم قبل از خرید اسپلیت دیواری چیست؟

سیستم های تهویه مطبوع معمولا زمانی انتخاب می شوند که مصرف کننده به دنبال ایجاد دمای مناسب و مطلوب و همچنین آسایش آرامش محیطی می باشد. در نتیجه می توان با رعایت نکات ساده اما مهم یک انتخاب هوشمندانه داشته باشید تا یک دستگاه بتواند سالیان سال برای شما کار کند.

1. اینورتر:

در اسپلیت دیواری های اینورتر دستگاه به صورت متغییر دور موتور خود را تغییر می دهد و دستگاه خاموش نمی شود در نتیجه مصرف برق به صورت چشم گیری کاهش پیدا می کند.

2.دور ثابت:

کمپرسور های دور ثابت در اسپلیت دیواری دمای محیط را تا دمای تنظیم شده در ترموستات می رساند و خاموش میشود و درصورت پایین آمدن دما مجدد شروع بکار میکند. در مدلهای حاره ای در اکثر موارد به دلیل مداوم کار کردن دستگاه از کمپرسور های دور ثابت استفاده میکنند. برخی برند ها در مدلهای دور ثابت خود نیز مصرف برق کمی دارند.

3.زیر ساخت

آیا زیرساخت لوله درین یا لوله مسی در منزل یا محیط شما کار شده است یا خیر؟ در اکثر موارد پروژه های تازه ساخت که دستگاه کولر آبی یا در کل سیستم تهویه دیگری کار نمیشود, زیر ساخت لوله مسی و لوله درین اسپلیت دیواری را کار میکنند تا مصرف کننده راحت تر بتواند اسپلیت خود را نصب کند.

در غیر اینصورت اجرای زیر ساخت برای هر بخش از محیط برعهده خودتان است. در نتیجه بهتر است قبل از خرید دستگاه با یک کارشناس برای انتخاب ظرفیت مناسب محل مورد نظر, مشورت کنید.

4.لوله مسی

دستگاه اسپلیت دیواری برای اجرا نیاز به دو مسیر لوله مسی دارد که رابط بین یونیت خارجی و داخلی می باشد. لوله مسی رفت و لوله مسی برگشت که با توجه به ظرفیت و برند اسپلیت, ظرفیت متفاوتی دارد.همچنین اینکه یک مسیر از این لوله ها باید عایق کاری شود. در این سایت در زمان خرید میتوانید مشخصات کامل دستگاه را بخوانید.

ما برای تسهیل کار شما به نسبت برند و ظرفیت هر سیستم , سایز لوله مسی رفت و برگشت حتی سایز لوله درین مورد نیاز شما را آورده ایم تا خرید مطمئن تری را تجربه کنید.

5.متراژ و ظرفیت

همانطور که میدانیم متراژ واحدها با هم متفاوت است در نتیجه زمان خرید باید دقت کنید برای چه متراژ از یک محیط میخواهید اسپلیت دیواری تهیه کنید. قوانین کلی برای خرید ظرفیت مناسب وجود دارد که در جدول زیر آمده است. اما باید بدانید که این اعداد و ارقام برای محیط های جغرافیایی مختلف, متفاوت می باشد.

ظرفیت دستگاه btuمتراژ واحد مسکونی meter
9000 9الی15مترمربع
18000 15الی23مترمربع
24000 24الی45مترمربع
30000 50الی85مترمربع
36000 90الی120متر مربع

6.آب و هوا منطقه

در ایران عزیزمان, آب و هوای جغرافیایی متفاوتی داریم گرمسیری مانند خوزستان, سیستان ,اصفهان و کاشان, شهرهای جنوبی و یزد که در این مناطق باید از اسپلیت های مناسب مناطق حاره ای یا به اصطلاح موتور سنگین استفاده شود. در شهرهای معتدل مانند تهران شیراز, شهرکرد, قزوین و غیره از اسپلیت های موتور معمولی استفاده میکنند. انتخاب اینورتر یا دور ثابت بودن دستگاه برحسب سلیقه مشتری می باشد.

7.نوع کمپرسور

اسپلیت های دیواری مانند دیگر سیستمهای تهویه مطبوع کمپرسور های متفاوتی دارد. انواع کمپرسورها شامل پیستونی, روتاری و اسکرال می باشد. بهترین نوع کمپرسور اسکرال می باشد که کمپرسور اسکرال بهترین نوع کمپرسور است اما در اکثر برندهای موجود در بازار کمپرسور اسکرال استفاده نشده است. کمپرسور روتاری شامل کمپرسورهای معمولی, دور ثابت و مناسب مناطق حاره ای میشود. پیستونی که به موتور سنگین معروف است مناسب مناطق حاره ای می باشد.

12 نکته مهم قبل از خرید اسپلیت دیواری

8.گارانتی

برخی برندهای موجود در بازار بدلیل آنکه بصورت قاچاقی وارد کشور می شوند شامل گارانتی نمیشود. اگر برای شما مهم است تا از دستگاهی استفاده کنید که گارانتی خوبی داشته باشد از شرکتهای معتبر با گارانتی خوب خرید کنید تا کمپرسور و قطعات دستگاه را حداقل 18 و حداکثر 60 ماه گارانتی کنندتا ذت خرید بیشتری را تجربه کنید. برندهای وستن ایر, گری, جی پلاس, تی سی ال , بویمن, تک الکتریک, هایسنس, ال جی, زانتی از برندهای با گارانتی شرکت اصلی می باشند.

9.پرتاب باد

پرتاب باد مناسب یک دستگاه اسپلیت دیواری برای مجیط های مختلف حائز اهمیت است. برخی برندها با استفاده از تکنولوژی پیشرفته خود توانسته اند پرتاب باد دستگاه خود را قوی یا حتی به جهات مختلف تقویت کنند. پس اگر پرتاب باد طولانی دستگاهه برای شما مهم است میتوانید از این نوع از برندها استفاده کنید.

10.چه تعداد اسپلیت برای یک واحد

اگر برای یک واحد مسکونی با چند اتاق خواب می خواهید اسپلیت خریداری کنید, باید بدانید برای هر اتاق خواب و هر بخش از منزل باید دستگاه با ظرفیت مناسب بگذارید. برای مثال یک واحد آپارتمان با متراژ 120 متر که شمال دو عدد اتاق خواب با متراژ تقریبا 12 الی 15 متر و یک پذیرایی با متراژ 35 متر , شما به دو عدد اسپلیت دیواری 9 هزار برای اتاق خواب ها و یک عدد اسپلیت 30 هزار برای پذیرایی نیاز دارید.

در این مثال شاید بنظر برسد سیستم 24 هزار نیز برای محیط پذیرایی کافی باشد اما باید محیط هایی که دارای پرت انرژی هستند مانند آشپزخانه یا سرویسهای بهداشتی را نیز در نظز بگیرید تا هوای مطلوب تری را داشته باشید.

11.میزان برق مصرفی

برخی برندها گرید مصرف انرژی پایینی دارند خواه دستگاه اینورتر باشد یا دور ثابت. اما اگر هزینه برق برای شما مهم است باید بگوییم اسپلیت های اینورتر شاید هزینه خرید اولیه بالاتری داشته باشند اما مصرف برق کمتری دارند. درعوض اسپلیت های دور ثابت احتمالا هزینه برق بیشتری را برای شما خواهد داشت.

12.موقعیت قرارگیری واحد در ساختمان

یک واحد مسکونی که در طبقات وسط یک ساختمان میباشد معمولا پرت انرژی کمتری را شامل میشود. طبقات آخر که آفتاب بطور مستقیم به سقف می تاید و واحد های طبقه اول که روی پارکینگ هستند برای سرد یا گرم کردن واحد نیاز به صرف انرژی بیشتری است. در نتیجه پیشنهاد میشود برای این واحدها ظرفیت های بیشتری را در نظر بگیرید.

نتیجه گیری

12 نکته مهم قبل از خرید اسپلیت دیواری را برای شما بازگو کردیم شما با توجه به توضیحات داده شده در این مقاله می توانید برای خرید این سیستم اقدام کنید. تمامی برندهای روز بازار را می توانید از سایت دما مارکت از لحاظ قیمتی و مشخصاتی می توانید مقایسه کنید و سپس خرید خود را انجام دهید.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فعالیت خود را از سال ۱۳۹0 در زمینه فروش و خدمات سیستم های سرمایشی و گرمایشی شروع نموده است . این مجموعه کالا های خود را بدون واسطه و از طریق شرکت های اصلی سازنده به صورت مستقیم تامین می کند و همچنین ضمانت اصالت و سلامت کالا را به تمام مشتریان ارائه می دهد. این که شما عزیزان را برای خریدی بهتر به درستی راهنمایی میکنیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت دما مارکت می باشد

محصول به سبد خرید اضافه شد

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • کد محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • خلاصه توضیحات
 • توضیحات
 • وزن
 • طول
 • اطلاعات
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه
هیچ محصولی در سبد نیست